5.salone-del-mobile-2013-9-14-aprile

‘I-Have-An-Idea Lamp’ insan zihninden ilham alınarak tasarlanmıştır ve insanlara fikrin bir nevi enerji formu olduğu vurgusunu yapmaktadır. Bir fikrin bütün dünyayı değiştirme gücü vardır. Bu yüzden de güzel fikirler paylaşmaya ve gerçekleşmeye değerler ve böyle daha güçlü olurlar.

‘Confront Divider’ birbirine zıt oluşumların ifadesidir. Kafamızdan geçen düşünceleri ve hissettiğimiz duyguların dışa vurum şeklidir. Bu çok derinlerden gelen bir süreçtir. Bizler kendimize karşı savunmasızızdır ve yaşam cesaret gerektirir. Bu bağlamda, cesaret de zıtlıklarla yüzleşebilmeyi ifade eder.

‘The Uff Puff Pouf Concept’ Osmanlı ruhunu yansıtan, normal sandalye modelleri dışında tüm modellerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bir konsepti temsil etmektedir. Tasarım birçok farklı objenin birleştirilmesi fikriyle oluşmuş ve benzersiz, fark yaratan bir şekli ortaya çıkarmıştır.

‘Chair of Spirit’ konforunuz ve ruhunuzu kontrol etmeniz için tasarlanmış bir terapi sandalyesidir. Vücudunuz, bu sandalyede birçok şekle girebilir. Bütün bu şekiller, vücudunuzu kontrol ederek ve dengenizi koruyarak yoga yapar gibi gerçekleşir. Bu sandalye, herhangi bir sandalye üzerinde olduğu gibi bedenen dinlenmek ile ilgili değil, tamamen ruhla ilgilidir.